Zamknij komunikaty

Wyróżnienie dla Rzgowskiego Studia Teatralnego

Rzgowskie Studio Teatralne otrzymało wyróżnienie w 28.  Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ŁóPTA. Rzgowscy artyści wystąpili w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury ze spektaklem pt. „Porwanie w Zaczarowanym Lesie”. Przedstawienie powstało pod kierunkiem Agnieszki Ruty oraz Irminy Kuzik.

- Młodych wykonawców może zasłużenie rozpierać duma, ponieważ jury wyróżniło nas spośród 25 innych grup teatralnych – mówi Irmina Kuzik. – Występowi towarzyszył spory  stres, bo na synchronizację mikrofonów, ustawienie oświetlenia oraz dekoracji mieliśmy tylko 25 minut. Nie było czasu na próbę na scenie ŁDK-u – dodaje pani Irmina. – Przedstawienie powstawało zaledwie trzy miesiące, premiera odbyła się w czerwcu 2015 roku, w Noc Świętojańską. Środki na przygotowanie widowiska pochodziły z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii, który działa  w ramach  Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych.
     Przygotowane widowisko ma charakter musicalowy, zagrało w nim 16. młodych absolwentów Gimnazjum oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Rzgowie.
     Młodzi aktorzy podkreślają, że każdy element dekoracji i kostiumów został wykonali własnoręcznie. Uczestnicy zajęć teatralnych  wycinali, kleili, szyli, a wszystko po to, żeby zachwycić oryginalnymi strojami, które do złudzenia przypominały prawdziwe ptaki i inne leśne zwierzęta.
     Praca  nad przedstawieniem tak spodobała się aktorom i instruktorom, że zaczęli tworzyć druga częścią widowiska. Gotowe są już ramy scenariusza, trwają prace nad elementami scenografii. W drugiej części  pojawią się nowe postacie, ale o szczegółach członkowie Rzgowskiego Studia Teatralnego nie chcą mówić. (włok)
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=