Zamknij komunikaty

Wyglądają wody jak kania dżdżu

Bardzo sprawnie przebiegają roboty wodociągowe w gminie Rzgów. W tym roku ułożono rury, wykonano uzbrojenie w postaci np.  hydrantów i zasuw na ulicach: Lawendowa, Nadrzeczna i Wiosenna w Rzgowie. Jednak uruchomienie nowych odcinków wodociągu wymaga jeszcze prób oraz odbioru technicznego. Utrudnienia dla mieszkańców są niewielkie, ponieważ wykonawca - zamiast długich wykopów, stosuje technologię przewiertów sterowanych, czyli wybiera ziemię punktowo.
W tegorocznym budżecie gminy Rzgów na wydatki związane z projektowaniem i budową wodociagów przewidziano 300 tysięcy złotych. Inwestycja obejmuje łącznie pięć odcinków sieci. Jak to się przedstawia w szczegółach?

Rozbudowa sieci wodociągowej w ul. Wiosennej w Rzgowie -130 metrów bieżących

Rozbudowa sieci wodociągowej Rzgów, ul. Nadrzeczna -79 mb

Budowa sieci wodociągowej w ulicy Lawendowej w Rzgowie - 245 mb

Rozbudowa sieci wodociągowej w Starej Gadce, ul. Uczniowska -75 mb

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Starowa Góra, ul. Szklana -365 mb.

W ten sposób kilkanaście rodzin, a może więcej  skorzysta od tego roku z bieżącej wody w domach jednorodzinnych, które już stoją albo są w trakcie budowy albo wkrótce wyrosną ich fundamenty. Jak mówi inspektor nadzoru Bogdan Błaziński z Referatu Inwestycji w rzgowskim ratuszu, tegoroczne inwestycje wodociągowe mają charakter wydłużania istniejącej instalacji wodociągowej, aby nadążyć za zasiedlaniem kolejnych posesji. Wody bieżącej jak dżdżu wypatrują na przykład właściciele parceli na ul.Lawendowej, gdzie błyskawicznie wyrastają nowe domy.

Jednym z warunków stawianych wykonawcy jest prowadzenie przeglądów technicznych nowych odcinków w okresie gwarancji. Przedsiębiorstwo, które realizuje inwestycję, musi ją dokończyć w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy.

Włodzimierz Kupisz
Fot. Bogdan Błaziński
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=