Zamknij komunikaty

Nowa ekopracownia

16 października została otwarta nowa ekopracownia w Szkole Podstawowej nim. Jana Długosza w Rzgowie. W uroczystości wzięli udział: Mateusz Kamiński, zastępca burmistrza, Jarosław Świerczyński, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Janusz Pietruszewski, wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi. 
     Lekcje w nowo wyposażonej ekopracowni trwają praktycznie od początku roku szkolnego 2015/2016. Jej powstanie było możliwe dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który wyłożył 30 tys. zł, a całe przedsięwzięcie kosztowało 36,6 tys. zł.
     - Otrzymaliśmy dotację w konkursie funduszu pod hasłem „Moja Wymarzona Szkoła” – mówi Danuta Chojnowska, nauczycielka przyrody w klasach IV-VI. – Pracownia nosi nazwę „Cztery Pory Roku”, do której nawiązuje wystrój poszczególnych ścian. Fototapety o rozmiarach niemal całej ściany  przedstawiają krajobrazy świata – teraz mamy Afrykę.
Po remoncie klasopracowni, stopniowo wyposażyliśmy nową ekopracownię w rzutnik multimedialny z projektorem, który można podpinać do laptopa i telewizora. Nie mogło zabraknąć w wyposażeniu fotoaparatu, map i globusów.
     Duże wrażenie na uczniach robi model człowieka i szkielet. Do już posiadanego zestawu mikroskopów, dokupiono preparaty do badań. Jednak prawdziwą atrakcją są kolekcje  roślin owadożernych, trujących i leczniczych, terrarium z patyczakami, a także akwarium. Specjalistyczne stoliki ułatwiają pracę w grupach. W dniu uroczystego otwarcia ekopracowni, na każdym z nich można było podziwiać zestawy do intrygujących doświadczeń, zupełnie jak w pracowni średniowiecznego alchemika.
     Najbardziej efektownym urządzeniem zakupionym dla pracowni jest mobilne laboratorium na baterie, które pozwala mierzyć głośność, ciśnienie atmosferyczne powietrza, temperaturę otoczenia, a przy pomocy specjalnych sond – również twardość wody i odczyn gleby. Urządzenie mieści się na dłoni. (włok)
Fot. Włodzimierz Kupisz i Paulina Ewa Nowak

 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=