Zamknij komunikaty

Olbrzym z ul. Zielonej

Jak co roku w sobotę przy ul. Zielonej w Rzgowie odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. To jedno z wydarzeń upamiętniających Międzynarodowy Dzień Dziecka.


Chyba w całej powojennej historii zbiornika przeciwpożarowego przy ul. Zielonej nie zdarzyła się taka ryba podczas zawodów dziecięcych: Bartek i Olek Kubasowie wyciągnęli amura o wadze 2 kilogramów i 32 dekagramów.  Łącznie ci dwa chłopcy złowili 2,77 kg ryb.  Drugie miejsce zajęła Natalia Łączyńska (1,4 kg ryb) i Oliwia Cichosz (0,97 kg ryb).

W zawodach wzięło udział blisko 30 osób, a młodziutcy zawodnicy wędkowali na 10 stanowiskach. Wśród ryb dominowały karasie srebrzyste, a także karasie czerwone, bardziej typowe dla przydomowych oczek wodnych. Po rywalizacji wszystkie ryby wróciły do stawu.

Nagrody dla wszystkich wędkarzy: wędki, kołowrotki, spławiki, podpórki, siatki łącznej wartości 600 złotych ufundował Urząd Miejski w Rzgowie. Wszystkie dzieci otrzymały również  świnki oszczędnościowe, koszulki, piórniki z kredkami, maskotki, znaczki odblaskowe i inne drobiazgi z promocji gminy.

Nagrody wręczyli: burmistrz Mateusz Kamiński, Radosław Pełka – przewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Zaborowski – przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej. Gospodarzem zawodów był Włodzimierz Kaczmarek. Na zakończenie połowów zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, ofiarowanych przez Zakład Przemysłu Mięsnego „Grot” w Starowe Górze.

Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=